Jak se dostat po Vánocích do formy?

Vánoční svátky jsou úspěšně za námi a pomalu se vracíme do svého běžného režimu. Pro mnoho lidí  je toto vánoční období tím nejkrásnějším obdobím celého roku, které je plné nejen času stráveného s nejbližšími, ale i lahůdek, které si obvykle nedopřejeme. Smažená jídla, bramborový salát, kopce cukroví a chlebíčků zbožňujeme všichni, ale pro naše těla je takové stravování přinejmenším trochu šok. Přejít z pravidelné stravy na tučná a těžká jídla každý den, kdy se většinou příliš nehýbeme, je pro naše tělo velká zátěž a už po několika dnech si náš žaludek říká o odlehčení. 

Není proto divu, že nabrat klidně i několik kilo během relativně krátkého období je velmi snadné. Jak se ale dostat zpět do formy pohodově, zdravě a nenásilně? Nemusíte zoufat, jsme v tom všichni společně! Pokud dodržíte pár základních změn, uvidíte, že vás nový způsob stravy a pohybu bude bavit natolik, že nebudete chtít ani skončit. Přečtěte si a inspirujte se našimi ověřenými tipy, které nezatíží váš žaludek ani peněženku.

magazin_fitness

Zdravé večeře jsou základ

Přejít z vánočních dobrot na lehčí stravu není jednoduché, ale pokud se rozhodnete udělat něco dobrého pro své zdraví, zjistíte, že časem si zvyknete na lehká jídla a nebudete se cítit unaveně. Ideální zdravá večeře je především o kvalitních surovinách. Čerstvá sezónní zelenina, bílkoviny a vitamíny vám zaručí dostatek živin a budete se cítit plní. Receptů naleznete v magazínech a na internetu spousty a jde jen o to, co vám chutná a jak moc chcete experimentovat. Spoustu času si ušetříte, když budete přes víkend plánovat co budete jíst následující týden a podle toho i nakupovat potraviny. Zdravé večeře nemusí vyžadovat více vašeho času, než běžná jídla a jakmile si zvyknete plánovat, vše půjde rychleji a snadněji.

magazín zdravá jídla

Dietní jídla nejsou nudná

Jen proto, že se nazývá dietním jídlem, nemusí být ještě bez chuti a bavit vás může úplně stejně, jako tučnější pokrmy. Například saláty existují ve stovkách variant a každý den můžete objevovat nové varianty. Přidejte do salátu oříšky, čerstvé nebo sušené ovoce a zkoušejte nové dresinky. Trendy mikrozelenina se dá nakoupit už téměř všude a obsahuje stejně živin jako ta běžná, a ještě více chuti. Snažte se nejíst tučná masa, nebo některé dny maso zcela vynechejte. Vegetariánská a veganská strava a obecně dietní jídla nabírají na popularitě a často jsou zcela přirozeně zdravější než běžná masitá jídla. Většina lidí si pod pojmem dietní jídlo představí mdlou chuť, ale brzy sami zjistíte, kolik chuti se skrývá v zelenině.

Sportovní oblečení se stylem a efektivitou

Nějaké sportovní oblečení už jistě vlastníte, ale na kolik funkční je i po několika letech? Cvičení teplácích sice spálí stejně kalorií, jako cvičení v dobře padnoucím sportovním oblečení, ale proč si nedopřát trochu stylu? Značkové oblečení společností jako jsou Adidas, Nike and Reebok je každým rokem propracovanější a materiály, ze kterých se vyrábí, jsou efektivnější než kdy jindy. Nespoléhejte se proto na to, co už vám delší dobu leží doma a využijte povánočních slev na sportovní oblečení.

magazín_zdravý_styl

Například sportovní legíny ze syntetických materiálů jsou do posilovny a na tréninky naprostou nutností. Díky složení vláken jsou schopny vás udržet v suchu a zároveň odvádět tvořící se vlhkost. Zesílený pás a stahování jsou pak perfektním kusem oblečení na rychlejší pohyby, protože drží vše tam, kde je potřeba. Vy se tedy můžete svobodně hýbat jak chcete a nic vás nebude omezovat. Sportovní legíny jsou jen jedny z mnoha kusů, které si můžete v novém roce pořídit. Samozřejmě, že ke shazování kil vám hezký nový outfit fyzicky nepomůže, ale proč se necítit co nejlépe?

Jakým sportem se začnete zabývat je jen na vás. Důležité je však nedržet dietu a nechodit za sportem jen několik dní v roce. Jíst zdravě můžete každý den v roce a hýbat se několikrát týdně se vám vždy vyplatí. Pamatujte na své zdraví a dělejte to nejlepší, co svému tělu můžete dopřát. Vaše tělo vám za to bude vděčné a brzy vám to vrátí.

Sportovní oblečení všech stylů pro ženy, muže i děti a mnoho dalších nabídek se slevami až 75 %*. Podívejte se na nabídky Zalando Lounge a objevte ty nejlepší kousky pro vás nebo vaše blízké!