Mezinárodní den žen a speciální interview

MEZINÁRODNÍ DEN ŽEN A SPECIÁLNÍ INTERVIEW

V České republice bude zřejmě vždy Mezinárodní den žen alespoň z části spojován pouze s karafiáty a chlebíčky (pozn. Nepodceňujme karafiáty a chlebíčky, ty máme taky moc rádi!). My ale věříme, že společně můžeme tomuto svátku vnést novou energii, stejně jako uznávat, oslavovat a mluvit upřímně o tom, co je nejen v tento den opravdu důležité. Ženská síla. 

Mezinárodní den žen – 8. 3. 2020!

Mezinárodní den žen je a celosvětově uznávaný svátek, který každoročně připadá na 8. března. Rovnoprávnost, nezávislost, mír, rozvoj, stejně jako síla, podpora, uznání a odhodlání. A daleko více, za co ženy musely a stále musí v jistých zemích bojovat, přitom by měly být rovnoprávně oceněny.

Jelikož se za celým konceptem Zalando Lounge skrývá velký počet silných osobností, věnujme tentokrát ještě větší pozornost 5 silným ženám, které můžete často vídat i vy. Modelky, které jsme pro vás vyzpovídali, jsou jedinečné osobnosti, které mají za sebou příběh a osobní pohled právě na Mezinárodní den žen a ženskost obecně. A to se nám líbí. Poznejte i vy tyto silné ženské osobnosti trošku blíže a přečtěte si jedinečný rozhovor, co právě pro tyto ženy Mezinárodní den žen znamená!


ARA | CHRISTINE | INDRE NICO ANGELINA 


NEZÁVISLÁ ARA

Mezinárodní den žen

CO PRO KONKRÉTNĚ PRO VÁS ZNAMENÁ MEZINÁRODNÍ DEN ŽEN?

Ara: Den, kdy vzpomínám na všechny ženy, které bojovaly za rovnoprávnost.

Christine: Mezinárodní den žen vidím převážně jako připomínku toho, jak by mělo vypadat 365 dní v roce. Podle citace Alice Schwarzer: Připomínejme to se záštitou 8. března a dělejme to 365 dní v roce pro všechny lidi (všech pohlaví)!

Indre: Na mezinárodní den žen oslavujeme rozmanitost žen. Ideální zobrazení ženy již dnes není důležité. Přijímáme jeden druhou a chováme se k sobě s úctou, ať už jsme silné nebo hubené, vysoké nebo malé, s tetováním nebo bez. V dnešní době už na tom nezáleží.

Angelina: Když si vzpomenu na dobu, kdy jsem byla dítě, vždy jsme slavili mezinárodní den žen s mojí mámou, sestrou a babičkou. Vyráběly jsme malé dárky, květiny a bonbóny a obdarovaly jsme se. Pro mě je tento den dnem, kdy na ně zvláště myslím; na mé ženy a rodinu.

Nico: Pro mě je to každý den jako mezinárodní den žen, měly bychom se oslavovat více! 😉

 


MÁTE V MYSLI NĚJAKOU ŽENU, KTERÁ VÁS INSPIROVALA/INSPIRUJE NEJVÍCE? 

Ara: Moje máma je “superžena” a velký dříč. To mě inspiruje nejvíce.

Christine: Mojí inspirací jsou všechny ženy, které věří samy v sebe.

Indre: Moje babička. To je moje oblíbená žena. Je jí 80 let a narodila se v Litvě. Prožila 2 války, 3 politické systémy. Ale vždy zůstala věrná sobě, nikdy v životě neztratila radost, byla vždy šťastná a pozitivní. Spokojí se s málem a nikdy nesoudí. Uklidňuje mě a ukazuje mi, co je v životě důležité. Miluji ji.

Angelina: Moje máma je pro mě inspirací; je tak silná a chytrá, je dobrá matka a manželka. Také si ale myslím, že všechny ženy, které dávají harmonii a klid, které si budují vlastní kariéru nebo vychovávají silné rodiny, ženy, které milují samy sebe a lidi kolem – všechny tyto ženy jsou pro mě inspirací.

Nico: Moje máma, je to nejsilnější žena, kterou znám.


CHRISTINE, KTERÁ SE NEBOJÍ NIČEHO

Mezinárodní den žen


CO JE PODLE VÁS TA NEJVĚTŠÍ VÝZVA BÝT V DNEŠNÍ DOBĚ ŽENOU? 

Ara: Vytváření rovnoprávných příležitostí pro ženy a muže, což začíná vzděláním.

Christine: Věřit sobě a jít svou vlastní cestou, i když jsou očekávání jiná!

Indre: Nalézt tu správnou rovnováhy mezi rodinou, dítětem, prací, člověkem, přáteli. To je nyní mnohem obtížnější než dříve, protože ženy se starají o mnohem více úkolů.

Angelina: Myslím, že dnes máme všichni jednu největší výzvu – najít sami sebe, najít své štěstí a pozitivní přístup. Ale u těchto výzev nezáleží na tom, jestli jste žena nebo muž.

Nico: Že žijeme v realitě, ve které je mnoho příležitostí stále definováno podle pohlaví.

 


INDRE, KTERÁ BOJUJE PROTI STEREOTYPŮM

Mezinárodní den žen


CO JE PODLE VÁS TA NEJLEPŠÍ ČÁST NA TOM BÝT ŽENOU?

Ara: Příležitost, vybrat si v dnešní době to, čím chce žena být. 

Christine: Být schopna být čímkoliv! (Bohužel zatím ne všude.)

Indre: Dnešní ženy jsou nezávislé. Můžete mít děti a přitom také myslet na své sny.

Angelina: Myslím, že samo o sobě být ženou je dobré. Být laskavá a jemná, užívat si svou ženskou povahu (A taky miluji dámské oblečení, kabelky a boty … nošení všech těch krásných dámských věcí je stejně tak skvělé hahaha)!

Nico: Miluji být ženou, protože nikdo jiný nemá moc dát život, pouze ženy. Je důležité pochopit,čeho všeho jsme za poslední roky společně dosáhly a jsme stále silnější a silnější.

 


ANGELINA, MILUJÍCÍ SEBE SAMA TAKOVOU, JAKÁ JE

Mezinárodní den žen

KDYBY VÁS NĚKDO MOHL O NĚČEM V SOUVISLOSTI BÝT ŽENOU VAROVAT, CO BY TO BYLO? 

Ara: Nic, miluju být ženou.

Christine: Plýtvání myšlenkami, zda to jako žena dokážete.

Indre: Že nemusím být perfektní, jen je třeba naučit se milovat sebe samu takovou, jaká jsem.

Angelina: Že se musím vypořádat také s pitomci! 😅

Nico: Menstruace každý měsíc! 🙈

 


NICO, KTERÁ SI JDE ZA SVÝMI SNY

Mezinárodní den žen

DALY BYSTE DO BUDOUCNA ŽENÁM NĚJAKOU RADU?

Ara: Buďte nezávislé a věřte v sebe!

Christine: Najděte si svou vlastní cestu! Rozhodněte se samy za sebe a nenechte se odradit, dostat se do nějaké role. Buďte hlasité! Přijměte výzvy! Všechno je možné!

Indre: Buďte samy sebou, následujte své sny a naučte se poslouchat své srdce. Buďte silné a šťastné každý den.

Angelina:Zůstaňte trochu staromódní, laskavé a tolerantní k ostatním, dávejte lásku a krásu tomuto světu. Nyní, když všichni myslíme převážně na kariéru, je opravdu důležité zůstat ŽENAMI ve velkém slova smyslu.

Nico: Buďte sebevědomé a milujte se, jen tak dosáhnete každého ze svých životních cílů.


A co si myslíte vy o Mezinárodním dni žen? Slavíte ho? Myslíte si, že má smysl? Dejte “To se mi líbí” našemu příspěvku nebo nám nechte komentář, pokud si chcete přečíst více takových článků! 


Zalando Lounge oslavuje ženy po celý rok: prémiové značky se slevou až 75 %*. Pojďte se podívat!