Rodinné recepty našich influencerů z Česka a Evropy

rodinné recepty

Zeptali jsme se našich oblíbených influencerů z Česka a dalších evropských zemí, zda by nám prozradili své oblíbené recepty, které si vybaví z dětství. Takové rodinné recepty, které jim připomínají milovaného člověka nebo jednoduše šťastné okamžiky v jejich životě. Alex, Nikol, Marika s Jirkou, Natálka a další influenceři z Itálie, Španělska, Francie nebo Polska se tak pro nás oblékli do kuchařských zástěr a připravili svá oblíbená jídla podle rodinných receptů jejich maminek nebo babiček. Dali nám tak společnou možnost vzdáleně navštívit kousek jejich domova a nechat nás tak ochutnat něco speciálního a dobrého. Díky tomuto krásnému projekt bychom vám rádi představili naši exkluzivní online kuchařku rodinných receptů z různých koutů Evropy.

🇨🇿  České recepty  🇨🇿

alex -boršč
 
Nikol_bramboráčky
 
marika a jirka_knedlíky
 
natálka_rohlíčky

kliknutím na fotografii se přesunete na konkrétní recept

Vaření s rodinou bývá zábavnější, než bychom si mohli myslet. Kromě toho, že společné aktivity mohou obecně sblížit rodinu, předávají se během nich také rodinné tradice. V tomto případě například kulinářské zvyky a samotné umění vařit. Jistě si každý z nás vzpomíná na výborné rodinné recepty, které nám připravovaly maminky, babičky nebo také tatínci či dědečkové. V samém pojetí rodinného receptu je totiž zahrnuta myšlenka soužití, sdílení potěšení a trávení společného času. Nivové rohlíčky, které influencerka Natálka s rodinou pojídali při hraní her nebo nádech ruské kuchyně od maminky naší influencerky Alex v podobě Boršče. Ale i za hranicemi má každá rodina své zvyky - Filip z Polska se pochlubil roztomilým ujídáním skořicového chlebíčku přímo z plechu a Caterina z Itálie nám prozradila, jak doplnit tradiční italské jídlo lehkou etnickou chutí.  Každý rodinný recept obsahuje autentickou přípravu, která přidává osobní dotek každé rodiny a jejích členů.

V této gastronomické specialitě s podobou Zalando Lounge rodinné online kuchařky, vám představujeme 9 úžasných a jednoduchých zahraničních i českých receptů, které můžete vyzkoušet právě s vaší rodinou. Objevíte zde nejen nové chutě a barvy jídel vybraných našimi influencery, ale také vytvoříte krásné nové vzpomínky právě pro vaši rodinu.

🇮🇹 🇪🇸 🇵🇱 🇫🇷   Evropské recepty  🇮🇹 🇪🇸 🇵🇱 🇫🇷

belen_eu
 
Armelle eu
 
filip_eu

                      SCIATT         |       CUKETOVÉ RISOTTO

tegamini_EU
 
Caterina_eu

kliknutím na fotografii se přesunete na konkrétní recept

Usnadněte si vaření díky kvalitnímu kuchyňskému nádobí, vybavení domácnosti a interiérovým doplňkům. Rozšířené slevové nabídky Zalando Lounge na domácí kategorie nyní se slevami až 75 %*!

🇨🇿 Rodinné recepty české kuchyně 🇨🇿

Vegetariánský boršč od Alex 

I když Boršč není typicky české jídlo, Alex se nám svěřila, že v její rodině maminka často připravovala také ruská a ukrajinská jídla. Právě z toho důvodu se s námi Alex podělila o recept na tuto ruskou polévku, kterou v dětství milovala a miluje dodnes! Jelikož je ale Alex už dlouho vegetariánkou, její maminka přidávala místo masa do Boršče fazole, čímž vznikla velmi chutná vegetariánská verze. 😍

české recepty - boršč

Bramboráčky s cuketou a batáty od Nikol

Oblíbeným jídlem influencerky Nikol byly bramboráčky, které připravovala její maminka. Jelikož si ale nyní Nikol vaří převážně zdravá jídla, vylepšila tento rodinný recept do dietnější verze, ve které jsou bramboráčky připraveny ze směsi cukety, brambor a batátů. Aby byla tato verze ještě zdravější, Nikol nesmaží bramboráčky na pánvi, jako dělávala její maminka, ale peče je v troubě. Bramboráčky jsou jistě výborné i samotné, nicméně jako třešničku na dortu, Nikol servíruje toto jídlo spolu s domácími tzatziky! 👌

čecké recepty- bramboráčky

Kynuté jahodové knedlíky od Mariky a Jirky

Jak pro Mariku, tak pro jejího manžela Jirku jsou oblíbeným receptem z dětství kynuté jahodové knedlíky, které jim připravovaly jejich maminky a babičky. Jahody jsou pro jejich rodinu signálem začínajícího léta, a proto se s vámi chtějí podělit právě v tento čas o sladký rodinný recept, který určitě naladí na přicházející letní měsíce všechny z nás. ☀️

české recepty -jahodové knedlíky

Nivové rohlíčky od Natálie

Nivové rohlíčky, které se Natálka naučila od mámy, jí připomínají dobu, kdy byli jako celá rodina společně doma, hráli hry a právě jejich maminka mezitím pekla tyto nivové rohlíčky. Natálka s bráchou sledovali rohlíčky v troubě minutu po minutě, a když už byly hotové a na talíři, hezky si oba hlídali a počítali, aby jeden z nich náhodou nesnědl rohlíčků víc než ten druhý! ☺️

české recepty - nivové rohlíčky

Instagramové účty influencerů:

,

,

,

Usnadněte si vaření díky kvalitnímu kuchyňskému nádobí, vybavení domácnosti a interiérovým doplňkům. Rozšířené slevové nabídky Zalando Lounge na domácí kategorie nyní se slevami až 75 %*!

🇮🇹 🇪🇸 🇵🇱 🇫🇷 Rodinné recepty evropských kuchyní 🇮🇹 🇪🇸 🇵🇱 🇫🇷

I přes to, že českou kuchyni a české recepty milujeme, nemohli jsme si nechat ujít možnost nakouknout pod pomyslnou pokličku influencerů a jejich rodin z Itálie, Francie, Španělska nebo Polska. Recepty, o které se s námi podělili, vypadají už jen díky fotkám neuvěřitelně chutně a my se nemůžeme dočkat, až všechny z nich vyzkoušíme. Jednoduše popsané recepty nám pomohou k tomu, abychom si přinesli kousek Francie, Itálie a dalších zemí také do naší kuchyně. Tak schválně, který recept vyzkoušíte se svou rodinou jako první?

Španělsko - trojbarevné pyré od Belén

rodinné recepty - es

Francie - Pórkový koláč od Armelle

rodinné recepty - fr

Polsko - Skořicový chlebíček od Filipa

rodinné recepty - pl

Itálie - Sciatt od Tegamini

rodinné recepty - it

Itálie - Cuketové risotto s dýňovými květy od Cateriny

rodinné recepty - it

Instagramové účty influencerů:

,

,

,

,

I my v online outletu Zalando Lounge se snažíme dívat na věci z té lepší stránky. I když první měsíce tohoto roku nebyly dvakrát pozitivní, dostali jsme příležitost zpomalit, zdokonalit své dovednosti nebo získat nové, trávit více času s blízkými ať už osobně, virtuálně nebo alespoň v myšlenkách. Pro některé z nás byly poslední měsíce náročnější než kdykoliv předtím, jiní měli zase příležitost zpomalit a věnovat se věcem, na které obvykle nebývá čas. Někteří z nás se vzdělávali sebe nebo své děti, jiní zase vylepšili bydlení či zahradu a nebo si jen věnovali zasloužený odpočinek! Ať už jsme dělali cokoliv, pro všechny z nás byla tato doba jiná než obvykle. Abychom vám přinesli trochu radosti a letní nálady zase zpět, chtěli jsme vás potěšit tímto chutným překvapením - protože podle našeho názoru není větší a univerzálnější potěšení než dobré jídlo a příjemný čas s rodinou. 😊

Jaký je váš oblíbený recept z naší online kuchařky a už jste nějaký vyzkoušeli? Dejte nám vědět v komentáři níže a podělte se s námi také o vaše rodinné recepty! 

Náš tým Zalando Lounge vám přeje příjemné vaření a dobrou chuť!

Usnadněte si vaření díky kvalitnímu kuchyňskému nádobí, vybavení domácnosti a interiérovým doplňkům. Rozšířené slevové nabídky Zalando Lounge na domácí kategorie nyní se slevami až 75 %*!