Typy dámských postav

Figurtypen Frauen

Chtěla byste se dozvědět více o typu své postavy? Díky našemu průvodci typů dámských postav zjistíte přesně, jaký typ postavy máte. Najdete tam taky pár tipů, jak zvýraznit své přednosti a skrýt problematické partie.

Figurtypen Frauen

Pro postavy typu A je typická drobnější a užší horní část těla spolu s širšími boky. Pas je většinou výrazný a štíhlý. Nohy a hýždě jsou výraznými prvky postavy a převládají zřetelné ženské křivky.

Oblečení co vám bude lichotit:
Kalhoty: bootcut, rovný (regular fit) střih a kalhoty do zvonu
Šaty: šaty do A střihu, košilové šaty, tričkové šaty

Zvolte oděvy zvýrazňující horní část vašeho těla. Krátce střižené blazery a objemné topy jsou vhodnou volbou, dále pak široké šaty v případě potřeby skryjí širší boky.

Pokud máte postavu typu X, vaše boky a ramena jsou souměrná a máte výrazně štíhlý pas. Hlavními rysy postavy typu X je výrazný hrudník a stehna, která dotvářejí postavě atletický vzhled.

Oblečení, které vám bude lichotit:
Kalhoty: bootcut, rovný (regular fit) střih a kalhoty do zvonu
Šaty: šaty do áčka, koktejlové šaty, zavinovací šaty, slip dress šaty, tričkové šaty a košilové šaty

Zvolte oděvy zvýrazňující váš štíhlý pas. Krom šatů jsou ideální také kalhoty s vysokým sedem a vypasované topy. Pokud se snažíte odpoutat pozornost od svých stehen, nemůžete šlápnout vedle s tričkovými šaty a koktejlovými šaty splývavého střihu.

U postav typu H jsou obvyklá souměrná ramena a boky stejné šíře s relativně rovným nevýrazným pasem. Ruce a nohy jsou většinou dlouhé a štíhlé a vaše tělesná stavba působí celkově atletickým a androgynním dojmem.

Oblečení, které vám bude lichotit:
Kalhoty: Bootcut, rovný (regular fit) střih, skinny džíny, kalhoty se zúženými nohavicemi, plátěné kalhoty (chinos)
Šaty: šaty do áčka, koktejlové šaty, košilové šaty a zavinovací šaty

Snažte se volit oděvy zvýrazňující siluetu. Patří mezi ně třeba vypasované šaty, topy s rozevlátým lemem a kalhoty s vysokým pasem.

Postavy typu V mají většinou široká ramena s výraznou krční oblastí. Pas a boky jsou méně výrazné, ruce a nohy jsou štíhlé s atletickým vzhledem.

Oblečení, které vám bude lichotit:
Kalhoty: Bootcut kalhoty, kalhoty do zvonu, kalhoty se zúženými nohavicemi a plátěné kalhoty (chinos)
Šaty: šaty do áčka, zavinovací šaty, košilové šaty a slip dress šaty

Zvolte oděvy zvýrazňující boky a vaše štíhlé nohy. Topy rovného střihu s hlubším výstřihem polichotí vašemu dekoltu.