Styly spodního prádla

Typy spodního prádla

Tento přehled poskytuje informace o nejběžnějších typech spodního prádla, jaké kousky si pořídit pro zvláštní příležitosti a na co si dát při nakupování spodního prádla pozor. Instrukce, jak si vybrat správnou velikost podprsenky, naleznete v průvodci dámskými velikostmi v sekci “Spodní prádlo – podprsenky”.

Zalando Lounge vám nabízí všechny typy spodního prádla prémiových značek, a to za znatelně snížené ceny.

Objevte Zalando Lounge

Underweartypes

Soupravy klasického spodního prádla jsou vhodné pro každodenní nošení. Pro nošení pod tričkem zvolte t-shirt podprsenku bez krajek a jiných dekorací, aby pod látkou trička nic neprosvítalo. Více objemu můžete docílit pomocí klasických push-up podprsenek.

Body mohou být nošena v zimě pod svetry, v létě slouží jako samostatný top hodící se k sukním a kalhotám se širokými nohavicemi. Díky jejich uzavřenému střihu ve spodní části zůstávají na svém místě při jakémkoliv pohybu a jsou velmi pohodlná. Při nákupu si dejte pozor na délku body. Pokud je moc krátké, může zařezávat, a naopak, pokud je moc dlouhé, může se krabatit.

Tvarující spodní prádlo je ideální pro zvláštní příležitosti, vyžadující například společenské šaty. Typ spodního prádla se odvíjí od stylu vnějšího oděvu. Pod obepínající šaty se hodí body, zatímco tvarující kalhotky a pásy, mohou být nošeny pod sukněmi. Tvarující punčochy pomůžou s vytvarováním hýždí a stehen. Vždy se zaměřte na kvalitu výroby tvarujícího spodního prádla, předejdete tak dráždivým švům. Tvarující spodní prádlo by mělo tvarovat postavu bez nepříjemně stísňujícího pocitu. Před zakoupením tvarujícího spodního prádla si vždy vyzkoušejte také pocit v sedu.

Svůdné spodní prádlo daleko předchází běžné spodní prádlo a užívá podobného postavení jako designové doplňky. Svůdné spodní prádlo se vyznačuje ozdobnými prvky, jemnými látkami a osobitými střihy: bralette podprsenky a krajkové bustiers nejsou nošeny pouze jako spodní prádlo. Mohou také prosvítat pod nízko střiženými nebo průsvitnými topy a doplnit tak váš outfit o vkusný, ale zároveň svůdný prvek. Při nakupování svůdného spodního prádla zvolte ozdobné prvky vysoké kvality, jako například vzácné kamínky, korálky nebo krajka. Tak si zajistíte dlouhá léta užívání.

Noční prádlo je pohodlné spodní prádlo nošené na spaní. Mezi nejpopulárnější varianty patří vzdušná negližé, pohodlná pyžama, zahřívající pyžama a kraťasy. Při nákupu vyhledávejte prodyšné materiály, jako je například čistá bavlna a zvolte volný střih. Tak se vyhnete škrcení a omezujícímu pocitu.

Sportovní spodní prádlo je významnou součástí šatníku. Zahrnuje například teplé funkční prádlo, sportovní podprsenky a vysoce pohodlné prádlo na jógu. Díky různým střihům a látkám je možné nalézt přesně to sportovní prádlo, které právě potřebujete. Při každém nákupu sportovního prádla nezapomeňte vyzkoušet, jak se v něm cítíte při pohybu a ujistěte se, že splňuje všechny vaše požadavky na pohodlí a podporu.