Jsme součástí Zalando

Jak originálně zabalit vánoční dárky

Vánoce se nezadržitelně blíží a s tím také čas balení dárků. Vneste trochu kreativity do letošních Vánoc a zabalte dárky jinak než obvykle. Balicí papír vás nebude tolik stát a ke všemu uděláte svým blízkým velkou radost!

Vánoce se nezadržitelně blíží a spolu s nimi i spousta dalších povinností, které v moderní kultuře k tomuto původně skromnému svátku patří. Je zvykem, trávit o Vánocích čas se svými rodinami a vybírat vánoční dárky týdny, někdy i měsíce předem. Po nějaké době si možná člověk pomyslí, jak Vánoce udělat trochu originálnější, jak vyzkoušet něco nového a vyvarovat se tak jejich “každodennosti”. Způsobů je mnoho. Jedním z nich je vyzkoušet některé originální tipy a zabalit dárky novým způsobem, který váš již tak originální dárek ukáže v ještě zajímavějším světle.

 originální-balení-dárků

Vytvořte si vlastní balicí papír 

Balicí papír nás každoročně vyjde na pěkných pár korun, zejména pokud nakupujeme rozměrnější dárky. Balicí papír bez potisku, často z ekologické výroby, přitom stojí pouhých pár korun a dává nám skvělou příležitost vyzdobit jej vlastním způsobem. Tento kreativní papír můžete nazdobit vlastními motivy hned několika způsoby. Využít lze například razítka s vlastním motivem (již hotová nebo vytvořená například z korku a razítkové barvy, inkoustu  nebo čistě vodových a temperových barev), ale také vlastních ilustrací a obrázků, které potěší zejména vaše děti. Tento způsob balení je zároveň skvělou možností, jak potěšit milovníka popkultury, zejména u témat, pro která nelze najít balicí papíry (např. Pán Prstenů, Marvel aj.) na vaše vánoční dárky. Vánoční ozdoby a balení dárků tímto způsobem můžete jednoduše sjednotit. 

Elegantní balení dárků 

Pokud chcete vložit do zdobení dárků špetku elegance, můžete se inspirovat také elegantním způsobem balení dárků. Využijte jemné papíry tlumených, lehce třpytivých barev, saténové stuhy a jako ozdobu můžete přidat například papírovou ozdobu ve stylu japonského origami. 

Takto zabalené dárky upoutají pozornost už pod stromečkem a i po rozbalení může obdarovanému zůstat i malá památka na vaše balící umění v podobě papírové ozdoby. Takto zabalené dárky jen podtrhnou vánoční atmosféru a samotné balení a skládání ozdob vám může přinést odpočinek v podobě drobné kreativní činnosti. 

elegantní balení dárků

Látky místo balícího papíru

K originálnímu způsobu balení patří také využití dalších materiálů - kromě papíru lze velmi jednoduše použít také látky. Tento styl balení dokáže dárkům dodat úplně nový vzhled a navíc můžete látky používat opakovaně. Inspirací vám mohou být například tradiční vánoční barvy a vzory, ale i přírodní materiály a látky v neutrálních barvách. Využít lze jak ekologických látek, tak starých kousků oblečení, které již nebudete potřebovat, ale látku je škoda nevyužít. Ideální pro neokoukané balení dárků, které doplní vaše krásné vánoční ozdoby.

Přírodní zdobení dárků

Když už máte balíček zabalený, je potřeba jej také originálně dozdobit. Vánoce jsou skvělé v tom, že na každém rohu najdete nějakou větvičku, jehličí, jmelí a další pro Vánoce typické ozdoby. Ty jsou vhodné k dozdobení vašeho originálního balení dárků. Místo mašlí a stuh můžete použít klasický přírodní provázek, který celému balení dodá ten správný šmrnc. Kombinace ručně zdobeného (ale také nepotištěného) přírodního papíru, provázku a větvičky dokáže vytvořit unikátní balení, které se jen tak nevidí, je více od srdce a pod stromečkem bude vypadat velmi originálně. Originálním způsobem můžete vytvořit také věnování nebo vyzkoušet něco více odvážného, jako je origami nebo osobnější věnování, což se bude skvěle hodit k dárkům zabaleným elegantním stylem nebo. Perfektně také doladí vánoční ozdoby na stromečku.

Jak originálně zabalit dárky

Při balení dárků se často zapomíná na to, jak kreativní člověk může být. Nebylo by hezké se ke kreativitě tyto Vánoce vrátit? Balicí papír vás nebude tolik stát a ke všemu uděláte svým blízkým velkou radost. Dárek k Vánocům můžete vybrat přímo v nákupním klubu Lounge by Zalando, který pro své členy připravuje zajímavé slevy a akce, a to až 75 %*! Pozor však, slevové nabídky jsou časově omezené, ať vám tedy ideální dárek k Vánocům neuteče!

Vánoční ozdoby a maličkosti, které zútulní váš domov nejen v období Vánoc. Podívejte se na nabídky Lounge by Zalando a objevte vybavení do interiéru, které potěší vás i vaše blízké!