Jsme součástí Zalando

Jak vybrat padnoucí kabát?

Kabáty jsou skvělým společníkem do každého počasí, neodmyslitelnou součástí módy a stejně tak každého šatníku. Jak ale vybrat pro vás ten nejlépe padnoucí? Inspirujte se v našem článku!

Nejen v období zimních, ale také jarních měsíců lze do každodenního outfitu skvěle zakomponovat kabáty. Kabáty jsou neodmyslitelnou součástí módy a v historii se poprvé objevují zejména u mužů z vyšší společnosti, později se kabáty stávají součástí outfitů pro všechna pohlaví i generace. Jak ale vybrat ten ideální kabát pro vás? Na to se podíváme v tomto článku. 

Magazin_kabat

Léto nebo zima? Kabáty na všechna období

Základní pravidla pro výběr kabátu

Každý kabát by měl sahat minimálně ke kolenům, nejlépe do půli stehen. Pokud se jedná o klasický outfit, kabát by měl ideálně odpovídat zbytku outfitu a vždy zakrýt vše, co se skrývá pod ním. V extravagantnosti se však meze nekladou.

Ať už vybíráte dámský nebo pánský kabát, je velmi důležité si uvědomit, v jakém období kabát budete nosit. Jarní kabáty jsou často lehčí a skvěle doplní jakýkoliv outfit. Výběr jarního kabátu neberte na lehkou váhu, je totiž mnohem složitější, než výběr toho zimního. Důvodem je zejména nepředvídatelné počasí, které na nás v jarním období čeká. Některé dny jsou stále chladné, jiné naopak již zavání letním sluníčkem. Ideální je zvolit kabát s vysokým límcem, který vás dokáže chránit proti studenému vzduchu a přitom dodat eleganci. Oblíbené jsou zejména tzv. trenčkoty, které se vyrábí z lehčího materiálu, který je většinou nepromokavý. Trenčkot je tak ideální dámský kabát do jarního počasí. 

Sháníte ideální kabát pro různé příležitosti a pořád ne a ne najít ten ideální? Kvalitní materiály a prémiové značky za zlomek ceny, to je online outlet Lounge by Zalando s denně novými slevovými nabídkami až -75 %*!

Letni_kabat

Oproti tomu zimní kabáty vás musí chránit nejen proti často velmi nízkým teplotám, ale také proti nepřízním zimního počasí (např. sníh, vichřice, kroupy aj.). Zimní kabáty vás udrží v teple a chrání proti nachlazení či podchlazení, které je pro vaše zdraví velmi nebezpečné. Vyrábí se proto z jiných poměrů materiálů, než jarní kabáty. Trochu jinou skladbu složení bude mít také dámský kabát v porovnání s pánským kabátem.

Vybírejte kabát podle vaší postavy

Tak jako u každého druhu oblečení, také kabáty je dobré vybírat nejen podle jejich materiálu a střihu, ale také podle vaší postavy. Nejlepším pomocníkem pro vás může být náš Průvodce velikostmi, který vám ukáže nejlépe padnoucí střihy pro různé druhy postav. Kupříkladu pokud máte postavu ve tvaru obdélníku, je dobré vybírat kabáty s pásky. Pásek dodá vaší postavě na tvaru. Oproti tomu dámské kabáty se zdobením v jejich vrchní části využijí zejména ženy s postavou trojúhelníkového tvaru.

Vrchní zdobení (jako je například kožešina, vysoký límec, kapuce) dodávají objem horní části těla a dokáží zvýraznit vaše křivky. Dámský kabát tohoto druhu zvýrazňuje vaši ženskost. Pokud od svého nového kabátu očekáváte přesný opak, můžete zvolit dlouhé kabáty bez výrazného střihu, často jsou to dlouhé kabáty pod kolena ve stylu přímky, které jsou ideální zejména pro vysoké ženy a dívky. Pánský kabát v této podobě taktéž patří mezi nejoblíbenější a zároveň nejtradičnější druh pánských zimních kabátů. 

pánský kabát

Pokud máte výraznější boky nebo křivky, je dobré se rozhodnout pro tzv. swing coat. Tento střih začíná úzkým vrškem a končí naopak rozšířenou spodní částí a podobá se “swing” sukním z 60. let minulého století. Tento druh kabátu lichotí zejména ženám, které mají tvar postavy v podobě jablka. Naopak kabát v trapézovém stylu se skvěle hodí pro drobnou postavu, ale také ke sportovnímu stylu. Stejným způsobem lze vybírat také pánský kabát. 

zimní kabát

Zimní kabát a jeho materiál

Zimní kabáty vás musí chránit proti velmi nízkým teplotám, na zvoleném materiálu pro kabát proto záleží. Samozřejmě vybírejte podle toho, kde se budete nacházet. Vůbec nejideálnějším materiálem, a to platí jak pro dámský, tak pánský kabát, je vlna. Vlna je materiál, který je nejen hřejivý, jeho důležitou vlastností je také odolnost proti vlhku. Díky tomu je zimní kabát z vlny, nebo přinejmenším s obsahem vlny, ideální volbou. Jelikož kabáty z vlny patří do vyšší cenové kategorie, můžete se jednoduše rozhodnout pro kabáty, které jsou kombinací více materiálů a přitom patří mezi kvalitní zimní kabáty, například v kombinaci s hedvábím a polyesterem. Dobrou volbou je také nylon. Ten se však nachází zejména u zimních bund, u kterých je dobré zkontrolovat, že mají kvalitní izolaci a kvalitní výplň.

Ideální kabát pro ženy, muže i děti najdete v nákupním klubu Lounge by Zalando, který disponuje slevovými nabídkami na různé kategorie oblečení, obuvi a doplňků, a to se slevou až 75 %*!