Jak správně změřit velikost kalhot?

Tabulky velikostí kalhot jako návod 

Tím nejlepším společníkem při výběru ideálních kalhot je tabulka velikostí. Ta se nachází u každého produktu nebo skupiny produktů a dokáže vám pomoci s výběrem nejen skvěle padnoucích džín. Dámské velikostipánské velikosti kalhot se vzájemně liší, a proto je důležité před jakýmkoliv nákupem, zejména online, zkonzultovat tabulku velikostí. Jedině tak si můžete být skutečně jistí, že vám kalhoty a džíny skvěle padnou. 

ŽENY

velikosti kalhot - ženy

MUŽI

velikosti kalhot - muži

Sháníte ideální kalhoty na různé příležitosti? Prozkoumejte Zalando Lounge, které nabízí prémiové značky se slevami až 75 %* a navíc i odpovídající velikosti produktů!

Kalhoty a džíny patří mezi jeden z nejčastěji vyhledávaných módních kousků, a to už od minulého století. Na tom se zdaleka nic nezměnilo. Také díky tomu však v současné době existují stovky značek, které se zabývají výrobou tohoto oblečení pro ženy, muže i děti. Jak se ale vyznat ve velikostech? Při výběru, zejména online, mnoho lidí sází na mezinárodní označení, tedy S až XL a další menší či větší velikosti. Toto označení však není vždy zcela přesné, důvodem je různorodost značek. Některé se zaměřují na módu určenou drobným postavám, jiné naopak na ženy s křivkami. Jiné značky jsou šity pro vysoké muže a ženy, jiné pro zákazníky nižšího vzrůstu. 

Mezinárodní označení, ať už se jedná o to písemné nebo číselné, proto vždy nemusí odpovídat představě zákazníka. Stejně tomu je u číselného systému velikostí, u kterého je nutné si pamatovat, že má regionální dopad. Kupříkladu číselné označení, které používají asijské značky se výrazně liší od evropského nebo amerického značení. To tedy například znamená, že velikost džín XL pro některé asijské značky může znamenat evropskou velikost S. Velikosti oblečení se vskutku velmi různí. V našem Průvodci velikostmi najdete sekci velikostí kalhot a jiných produktů, která vám může být velmi nápomocná.

velikosti kalhot

Jak správně změřit velikost kalhot?

Aby bylo možné vybrat ideální kalhoty, je důležité je správně změřit. Jen v takovém případě vám bude tabulka velikostí opravdu nápomocná. Pokud změříte velikost kalhot nesprávně, může to znamenat centimetry navíc, a to je u velikosti kalhot poměrně dost. Šířku kalhot je nutné měřit od horního rohu pasu kalhot, a to zleva doprava. Délku naopak měříme od vnitřního horního švu po ten spodní. Tímto způsobem se dozvíte odpovídající velikost kalhot a džín. Pro šířku stehen doporučujeme měřit zhruba 5 cm pod rozkrokovým švem. Vždy měřte podle kalhot, které vám nejvíce vyhovují a ve kterých se aktuálně cítíte nejlépe. 

✨✨✨

Našeho Průvodce velikostmi najdete 👉 ZDE 

velikost kalhot

A jak správně změřit svou velikost kalhot?

Pokud nemáte tu možnost změřit přesnou míru oblíbených kalhot, můžete postupovat také podle vlastních měr. U měr kalhot je důležité mít na paměti, že je ve většině případů nutné začít od nejužšího bodu vašeho těla, tedy od pasu. V tomto případě je ale třeba se zamyslet nad tím, jaký druh džín si budete pořizovat. Pokud si budete pořizovat nízké kalhoty nebo džíny, musíte tomu přizpůsobit také způsob měření. Dámské velikosti a pánské velikosti džín se vzájemně výrazně liší, zejména v bocích. Pro délku kalhot je důležité začít měřit od rozkroku pod kotníky. Nikdy tedy nekupujte kalhoty bez toho, aniž byste znali přesné míry kalhot, které muž nebo žena nosí nejčastěji nebo přímo míry konkrétní postavy.

Tabulka velikostí je k dispozici na stránkách nákupního klubu Zalando Lounge, kde najdete průvodce pro dámské velikosti , pánské velikosti a dětské velikosti,  a tím si výrazně zjednodušíte výběr kalhot pro vás nebo blízké. 

Široký výběr kvalitních kalhot a značkových džín například značky Levi´s, najdete také v nákupním klubu Zalando Lounge, který pro vás má připravenou celou řadu produktů různých stylů se slevou až 75 %*!