Jsme součástí Zalando

Jak vybrat kvalitní zimní boty

V zimě je dvakrát tak důležité uchovávat nohy v suchu a teple, a proto jsme pro vás připravili článek o tom, na co při výběru zimních bot nezapomínat.

V zimě je dvakrát tak důležité uchovávat nohy v suchu a teple, a proto jsme pro vás připravili článek o tom, na co při výběru zimních bot nezapomínat.

Jsou to právě chodidla, od kterých se můžete nejčastěji nachladit, a proto není dobé brát zimní obuv na lehkou váhu. Kromě toho, že zimní boty musí dobře ochránit vaši nohu před chladem, mrazem a vlhkostí, musí být také dostatečně pevné a na noze vám musí dobře sedět. 

Brodit se sněhem v botách, které vám nepadnou nebo jsou z nevhodného materiálu není nic příjemného. Podívejme se na několik základních rad, které vám pomohou vybrat si ideální a kvalitní zimní boty. 

Jak vybrat zimní boty

Nezapomínat na pohodlí nohy

Jako u všech bot, také u zimní obuvi je pohodlí nohy v botě velmi důležité. Při jejich výběru nezapomínejte na to, že v zimních měsících často využíváme zimních ponožek nebo silonek a punčocháčů. Při výběru velikosti je důležité mít tento fakt na paměti. Podobně jako u ostatních typů bot, také zde doporučujeme ponechat 1 cm místa, díky tomu dobře chráníte své prsty proti odřeninám, deformaci nebo zraněním. Spolu se zimními ponožkami doporučujeme vybírat zimní boty s volným místem mezi 1.5 cm a 2 cm. Pozor si dávejte zejména u kozaček s úzkou špičkou, kde je volné místo pro pohodlí nohy velmi důležité. 

Zimní boty Ugg

UGG Outlet také dostupný na Lounge by Zalando

Chodidla v teple na první místě

Nejspíš nejdůležitějším aspektem je způsob, jakým udržují zimní boty vaše chodidla v teple,  tím vás totiž efektivně chrání proti nachlazení a mrazu zimních měsíců. Podobně jako spacáky, také zimní boty disponují teplotní tabulkou, kterou najdete běžně online a která vás provede výběrem správného modelu. Boty mají různé materiály, stavbu i vnitřní izolaci. Je tedy důležité vybrat správný druh zimních bot. Jiné kožené boty se hodí do teplot až -30°C, jiné polobotky zase budou vhodné do teplot maximálně -10°C. Je tedy dobré vybírat také podle oblastí, ve kterých se nacházíte nebo aktivit, na které zimní boty využijete. 

Při výběru zimní obuvi je dobré věnovat pozornost také podšívkám, které navazují na jejich různé teplotní možnosti. Nejsilnější podšívky mají zejména kožené boty a kotníkové boty, ale také vysoké boty do sněhu. Naopak nejslabší podšívky mají, v závislosti na výrobci, kozačky a polobotky, které se hodí spíše do měst, kde není vysoká koncentrace sněhu. Výhodou podšívek je možnost jejich vytažení z bot, díky tomu je můžete například nechat usušit, vyprat a nachystat na cestu do oblastí více zasažených zimou a sněhem. 

Jak vybraz zimní boty

Nepodcenit prodyšnost boty

Nakonec je velmi důležitá prodyšnost. V zimě se mohou teploty měnit, zejména ve městech. Pokud si tedy vyberete boty, které jsou vhodné především do velkých mrazů a najednou se oteplí, můžete se velmi jednoduše začít potit. Kombinace potu a zimy je pro vaše zdraví to vůbec nejhorší, zde přichází na řadu tzv. prodyšnost. Tedy způsob, jakým dokáže bota dýchat. 

Ideální zimní boty mají dobrou prodyšnost, díky které se dostává vlhkost pryč z bot a tím je zvýšená ochrana vašich chodidel i zdraví. Boty, jejichž materiál obsahuje nylon, jsou většinou zimní boty s tou nejvyšší prodyšností. Nylon však nereaguje dobře na vodu, proto jím disponují zejména polobotky a kozačky, které se hodí do města. Naopak zimní boty do hor jsou často vyráběny ze syntetické nepromokavé tkaniny, jakou je například GORE-TEX®.

Díky kombinaci této tkaniny a nylonu patří tyto boty mezi tu nejvíce voděodolnou a nejkvalitnější zimní obuv, kterou na trhu můžete najít. Většinou se jedná o obuv vhodnou pro aktivní sportovce nebo pro zimní vycházky do hor, kopců a na sjezdovky. Mezi boty s nízkou prodyšností často patří zejména kožené boty nebo kozačky. 

Lounge by Zalando je místem pro milovníky módy, které nabízí nejen řadu zajímavých nabídek a akcí, ale také mnoho zajímavých informací. Tento nákupní klub má speciální nabídky pro své členy, ke kterým patří slevy až 75 %*. Členem se můžete stát jednoduchou a bezplatnou registrací přímo na stránkách. Využít můžete také newsletter nebo naši aplikaci, která vás bude o všech novinkách a zajímavostech pravidelně informovat. 

Zimní boty všech stylů a pro každou příležitost. Podívejte se na nabídky Lounge by Zalando a objevte ty nejlepší zimní boty pro vás, vaše děti nebo blízké!