Tipy, jak zútulnit byt snadno a levně

Mít krásný a útulný domov si přejeme všichni, ale najít inspiraci, jak si zútulnit byt přesně podle svého gusta, je vždy nápomocné. Najít si na design a úpravy čas a peníze už je však horší. Vy ale nemusíte o lepším bydlení jen snít a přemýšlet co by kdyby. Naše tipy vám ukáží, že můžete žít podle svých představ a slevy na Zalando Lounge vám pomůžou neutratit přitom celé jmění.

Skandinávský styl bydlení

Nejprve si řekněme o jednom z nejpopulárnějších stylů posledních let a jak můžete skandinávský styl zakomponovat do vlastního bydlení. Skandinávský styl bydlení můžete vidět po celé severní Evropě ve Švédsku, Dánsku, Norsku a Finsku, ale je velice populární také v jiných zemích.

Skandinávský styl domácnosti je význačný svým zaměřením na čisté linie, funkčnost a minimalismus, který však nevypadá chladně. V polovině minulého století začal být populární i mimo severské země a rozšiřovat se do zbytku Evropy a Ameriky. Je to především díky své jednoduchosti a nedbalé eleganci, která nevyužívá zbytečné elementy a dekorace, a kde každý kus nábytku má své místo.

skandinávský design

Domácí dekorace a severský design

Hlavními principy, které ve Skandinávii nalezneme, jsou dřevo a světlé barvy. Díky jejich hojnému využití v interiérovém designu působí každý pokoj vzdušně, otevřeně a zároveň hřejivě. Nejpoužívanějšími barvami jsou bílá, béžová a pastelové varianty modré a zelené, tedy barvy, které se přirozeně vyskytují i v přírodě. Přirozenost je proto jednou ze zásad, které skandinávský styl pečlivě dodržuje. 

Pocit, který máte z útulného bytu se nazývá „Hygge“ a můžete ho dosáhnout i vy. Jedná se termín známý po celé Skandinávii a je v podstatě filozofií designu a stylu života. Významné pro všechny skandinávské styly domácností je omezení nepořádku. A tím není myšleno jen poházené oblečení, nebo neumyté nádobí. Čím méně jednotlivých věcí kolem sebe vidíte, tím méně jste rozptýleni. 

🌵 Zalando Lounge je nákupní klub a online outlet Zalando, ve keterém najdete oblečení, boty, doplňky a vybavení domácnosti se slevou až 75 %*!

Právě probíhající slevy Zalando Lounge na Home Decor 🌵

skandinávksý design

Jaké vybavení domácnosti se hodí ke skandinávskému stylu?

Vybavení vaší domácnosti podle severu je relativně snadné. Jako první krok stačí nový nátěr barvy na zdi, což se může zdát jako zbytečnost, ale uvidíte, jak dokáže váš byt provzdušnit. Dalším krokem je využití světlých barev nábytku a již zmíněného dřeva. Například jednoduchý bílý konferenční stolek je překvapivě výraznou domácí dekorací a pořídit jej můžete i za pár set korun. Seveřané navíc nedají dopustit na multifunkčnost, takže hledejte nábytek s přidanou hodnotou, jako je stolek s úložným prostorem nebo rozkládací pohovka. Díky tomu budete moci pořizovat méně jednotlivých kusů nábytku a ušetříte. 

skandinávksý-styl

Dalším způsobem jak doplnit vybavení domácnosti jsou velmi oblíbené sukulenty. Není třeba se o ně příliš starat a vypadají krásně v jakékoliv nádobě. Populární je například zasadit sukulent do skleněné nádobky a tu pověsit do prostoru. Pokoje získají vzdušnost a budou opticky vypadat větší i využitím různých zrcadel. Pověšením zrcadel jiných velikostí a tvarů budete lépe odrážet světlo i v nejtmavších koutech.

Aplikace dřeva se netýká pouze nábytku, světlé dřevěné podlahy nebo plovoucí podlahy budou vždy vypadat čistěji a elegantněji než koberce. Pokud se rozhodnete investovat do podlah, příliš sice neušetříte, ale budete mít o velký kus domácí dekorace postaráno na mnoho let dopředu.

 

jak-zútulnit-domácnost

Jak zútulnit byt díky barvám?

Vraťme se na chvíli k barvám a jejich využití. Pokud máte doma čalouněný nábytek, přehozy z přírodních materiálů jako je vlna, bavlna a len v jemných barvách nejen skvěle vypadají, ale i vydrží. Stejně tak využívejte přírodní barvy a materiály na povlečení postele. Nemusí být drahé a vždy budou vypadat luxusně a jsou velmi příjemné i z toho důvodu, že v létě ochladí a v zimě zahřejí.

 

vybavení-domácnosti.

Když máte již vybavení domácnosti jakkoliv vyřešeno podle vašeho stylu, můžete se věnovat detailům. Krásnou atmosféru vykouzlí například tlumič světla, který pořídíte za pár korun a můžete zesilovat a zeslabovat intenzitu podle nálady. Teplo domova pak dotvoří jednoduché bílé svíčky buď samostatně, nebo v geometricky tvarovaných svícnech metalických barev. 

domácí-dekorace-skandinávie

Skvělé nejen na severském designu je to, že díky jednoduchosti celku můžete snadno měnit menší části a přidávat či ubírat dekorace podle současné nálady. K nautrálním barvám vždy můžete přidat výraznější barevný prvek, který lze snadno vyměnit v případě, že vás daná barva již omrzí nebo jednoduše zatoužíte po změně.

S vybavením domácnosti podle Skandinávie se budete cítit lehčí, organizovanější a méně ve stresu. Stačí se věnovat výběru pár elementů, které pořídíte z většiny velmi levně a užívat si své vlastní domácí Hygge.

Zútulněte si domov díky stylovým dekoracím a kvalitnímu vybavení domácnosti se slevou až 75 %*, a to z nabídek Zalando Lounge!